| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Military, MIL-PRF-39017/01, RLR07 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 43 Ohms |
| Tolerance: | ±2% |
| Power (Watts): | 0.25W, 1/4W |
| Composition: | Metal Film |
| Features: | Military, Moisture Resistant, Weldable |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 150°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | S (0.001%) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
RLR07C43R0GPRE8Vishay / Dale |
ERL-07 43 2% T-1 RLR07C43R0GP RE |
In Stock: 0 $0.36176 |
|
RLR07C1102GPRE6Vishay / Dale |
ERL-07 11K 2% T-1 RLR07C1102GP R |
In Stock: 0 $0.36176 |
|
RLR07C1102GMRE8Vishay / Dale |
ERL-07 11K 2% T-1 RLR07C1102GM R |
In Stock: 0 $0.36176 |
|
RLR07C1102GRRE7Vishay / Dale |
ERL-07 11K 2% T-1 RLR07C1102GR R |
In Stock: 0 $0.36176 |
|
RLR07C1103GMRE7Vishay / Dale |
ERL-07 110K 2% T-1 RLR07C1103GM |
In Stock: 0 $0.36176 |
|
RLR07C7500GRRE7Vishay / Dale |
ERL-07 750 2% T-1 RLR07C7500GR R |
In Stock: 0 $0.36176 |
|
RLR07C7500GRRE8Vishay / Dale |
ERL-07 750 2% T-1 RLR07C7500GR R |
In Stock: 0 $0.36176 |
|
RLR07C30R0GMRE8Vishay / Dale |
ERL-07 30 2% T-1 RLR07C30R0GM RE |
In Stock: 0 $0.36176 |
|
RLR07C7500GPRE6Vishay / Dale |
ERL-07 750 2% T-1 RLR07C7500GP R |
In Stock: 0 $0.36176 |
|
RLR07C3001GRRE7Vishay / Dale |
ERL-07 3K 2% T-1 RLR07C3001GR RE |
In Stock: 0 $0.36176 |