| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CA |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 150 mOhms |
| Tolerance: | ±5% |
| Power (Watts): | 2W |
| Composition: | Wirewound |
| Features: | - |
| Temperature Coefficient: | ±600ppm/°C |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 275°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.170" Dia x 0.630" L (4.32mm x 16.00mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
CA0002R2700JS70Vishay / Dale |
RES 0.27 OHM 2W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.35910 |
|
CA0002R3300JS70Vishay / Dale |
RES 0.33 OHM 2W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.35910 |
|
CA0002R3900JS70W02Vishay / Dale |
RES 0.39 OHM 2W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.35910 |
|
CA0002R9100JS70W02Vishay / Dale |
RES 0.91 OHM 2W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.35910 |
|
CA0001R2000JS70Vishay / Dale |
RES 0.2 OHM 1W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.35910 |
|
CA0001R2200JS70Vishay / Dale |
RES 0.22 OHM 1W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.35910 |
|
CA00021R300JS70Vishay / Dale |
RES 1.3 OHM 2W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.35910 |
|
RLR07C1101GMRE6Vishay / Dale |
RES 1.1K OHM 2% 1/4W AXIAL |
In Stock: 0 $0.36176 |
|
RLR07C1101GRRE6Vishay / Dale |
RES 1.1K OHM 2% 1/4W AXIAL |
In Stock: 0 $0.36176 |
|
RLR07C1101GSRE6Vishay / Dale |
RES 1.1K OHM 2% 1/4W AXIAL |
In Stock: 0 $0.36176 |