| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CA |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 3 Ohms |
| Tolerance: | ±5% |
| Power (Watts): | 2W |
| Composition: | Wirewound |
| Features: | - |
| Temperature Coefficient: | ±300ppm/°C |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 275°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.170" Dia x 0.630" L (4.32mm x 16.00mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
CA00023R300JS70Vishay / Dale |
RES 3.3 OHM 2W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.35910 |
|
CA00023R900JS70Vishay / Dale |
RES 3.9 OHM 2W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.35910 |
|
CA000247R00JS70Vishay / Dale |
RES 47 OHM 2W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.35910 |
|
CA00024R700JS70Vishay / Dale |
RES 4.7 OHM 2W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.35910 |
|
CA000250R00JS70Vishay / Dale |
RES 50 OHM 2W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.35910 |
|
CA0002560R0JS70Vishay / Dale |
RES 560 OHM 2W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.35910 |
|
CA000256R00JS70W02Vishay / Dale |
RES 56 OHM 2W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.35910 |
|
CA0002680R0JS70Vishay / Dale |
RES 680 OHM 2W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.35910 |
|
CA0002750R0JS70Vishay / Dale |
RES 750 OHM 2W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.35910 |
|
CA0002R1000JS70Vishay / Dale |
RES 0.1 OHM 2W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.35910 |