| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CMF |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 7.15 kOhms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 1.5W |
| Composition: | Metal Film |
| Features: | Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 175°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
CMF657K1500FKR611Vishay / Dale |
RES 7.15K OHM 1.5W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.35910 |
|
CMF6582K500FKEA11Vishay / Dale |
RES 82.5K OHM 1.5W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.35910 |
|
CMF6582K500FKRE11Vishay / Dale |
RES 82.5K OHM 1.5W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.35910 |
|
CMF6582R500FKEA11Vishay / Dale |
RES 82.5 OHM 1.5W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.35910 |
|
CMF6582R500FKEB11Vishay / Dale |
RES 82.5 OHM 1.5W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.35910 |
|
CMF6582R500FKR611Vishay / Dale |
RES 82.5 OHM 1.5W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.35910 |
|
CMF6582R500FKRE11Vishay / Dale |
RES 82.5 OHM 1.5W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.35910 |
|
CMF65931R00FKEA11Vishay / Dale |
RES 931 OHM 1.5W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.35910 |
|
CMF65931R00FKEB11Vishay / Dale |
RES 931 OHM 1.5W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.35910 |
|
CMF65931R00FKR611Vishay / Dale |
RES 931 OHM 1.5W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.35910 |