| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Military, MIL-PRF-39017/01, RLR07 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 18.2 Ohms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 0.25W, 1/4W |
| Composition: | Metal Film |
| Features: | Military, Moisture Resistant, Weldable |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 150°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | P (0.1%) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
RLR07C5360FRR36Vishay / Dale |
ERL-07 536 1% T-1 RLR07C5360FR R |
In Stock: 0 $0.35644 |
|
RLR07C5900FRR36Vishay / Dale |
ERL-07 590 1% T-1 RLR07C5900FR R |
In Stock: 0 $0.35644 |
|
RLR07C4423FRR36Vishay / Dale |
ERL-07 442K 1% T-1 RLR07C4423FR |
In Stock: 0 $0.35644 |
|
RLR07C2430FMR36Vishay / Dale |
ERL-07 243 1% T-1 RLR07C2430FM R |
In Stock: 0 $0.35644 |
|
RLR07C2260FRR36Vishay / Dale |
ERL-07 226 1% T-1 RLR07C2260FR R |
In Stock: 0 $0.35644 |
|
RLR07C2150FMR36Vishay / Dale |
ERL-07 215 1% T-1 RLR07C2150FM R |
In Stock: 0 $0.35644 |
|
RLR07C1071FPR36Vishay / Dale |
ERL-07 1.07K 1% T-1 RLR07C1071FP |
In Stock: 0 $0.35644 |
|
RLR07C8251FPR36Vishay / Dale |
ERL-07 8.25K 1% T-1 RLR07C8251FP |
In Stock: 0 $0.35644 |
|
RLR07C8660FRR36Vishay / Dale |
ERL-07 866 1% T-1 RLR07C8660FR R |
In Stock: 0 $0.35644 |
|
RLR07C6811FSK36Vishay / Dale |
ERL-07 6.81K 1% T-1 RLR07C6811FS |
In Stock: 0 $0.35644 |