| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Military, MIL-PRF-39017/01, RLR07 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 7.5 kOhms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 0.25W, 1/4W |
| Composition: | Metal Film |
| Features: | Military, Moisture Resistant, Weldable |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 150°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | M (1%) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
RLR07C5111FMR36Vishay / Dale |
ERL-07 5.11K 1% T-1 RLR07C5111FM |
In Stock: 0 $0.35644 |
|
RLR07C4322FPR36Vishay / Dale |
ERL-07 43.2K 1% T-1 RLR07C4322FP |
In Stock: 0 $0.35644 |
|
RLR07C2373FMR36Vishay / Dale |
ERL-07 237K 1% T-1 RLR07C2373FM |
In Stock: 0 $0.35644 |
|
RLR07C2873FRR36Vishay / Dale |
ERL-07 287K 1% T-1 RLR07C2873FR |
In Stock: 0 $0.35644 |
|
RLR07C4642FRR36Vishay / Dale |
ERL-07 46.4K 1% T-1 RLR07C4642FR |
In Stock: 0 $0.35644 |
|
RLR07C4533FRR36Vishay / Dale |
ERL-07 453K 1% T-1 RLR07C4533FR |
In Stock: 0 $0.35644 |
|
RLR07C4871FRR36Vishay / Dale |
ERL-07 4.87K 1% T-1 RLR07C4871FR |
In Stock: 0 $0.35644 |
|
RLR07C20R0FPR36Vishay / Dale |
ERL-07 20 1% T-1 RLR07C20R0FP R3 |
In Stock: 0 $0.35644 |
|
RLR07C1542FSK36Vishay / Dale |
ERL-07 15.4K 1% T-1 RLR07C1542FS |
In Stock: 0 $0.35644 |
|
RLR07C4640FMR36Vishay / Dale |
ERL-07 464 1% T-1 RLR07C4640FM R |
In Stock: 0 $0.35644 |