| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Military, MIL-PRF-39017/01, RLR07 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 340 kOhms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 0.25W, 1/4W |
| Composition: | Metal Film |
| Features: | Military, Moisture Resistant, Weldable |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 150°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | R (0.01%) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
RLR07C8251FMR36Vishay / Dale |
ERL-07 8.25K 1% T-1 RLR07C8251FM |
In Stock: 0 $0.35644 |
|
RLR07C1913FRR36Vishay / Dale |
ERL-07 191K 1% T-1 RLR07C1913FR |
In Stock: 0 $0.35644 |
|
RLR07C4221FRR36Vishay / Dale |
ERL-07 4.22K 1% T-1 RLR07C4221FR |
In Stock: 0 $0.35644 |
|
RLR07C1873FRR36Vishay / Dale |
ERL-07 187K 1% T-1 RLR07C1873FR |
In Stock: 0 $0.35644 |
|
RLR07C1300FRR36Vishay / Dale |
ERL-07 130 1% T-1 RLR07C1300FR R |
In Stock: 0 $0.35644 |
|
RLR07C4323FRR36Vishay / Dale |
ERL-07 432K 1% T-1 RLR07C4323FR |
In Stock: 0 $0.35644 |
|
RLR07C6980FRR36Vishay / Dale |
ERL-07 698 1% T-1 RLR07C6980FR R |
In Stock: 0 $0.35644 |
|
RLR07C1001FSK36Vishay / Dale |
ERL-07 1K 1% T-1 RLR07C1001FS K3 |
In Stock: 0 $0.35644 |
|
RLR07C1271FSK36Vishay / Dale |
ERL-07 1.27K 1% T-1 RLR07C1271FS |
In Stock: 0 $0.35644 |
|
RLR07C8871FRR36Vishay / Dale |
ERL-07 8.87K 1% T-1 RLR07C8871FR |
In Stock: 0 $0.35644 |