| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Military, MIL-PRF-39017/01, RLR07 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 36.5 Ohms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 0.25W, 1/4W |
| Composition: | Metal Film |
| Features: | Military, Moisture Resistant, Weldable |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 150°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | R (0.01%) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
RLR07C8252FSS20Vishay / Dale |
ERL-07 82.5K 1% T-1 RLR07C8252FS |
In Stock: 0 $0.35644 |
|
RLR07C3832FSS20Vishay / Dale |
ERL-07 38.3K 1% T-1 RLR07C3832FS |
In Stock: 0 $0.35644 |
|
RLR07C7501FRR36Vishay / Dale |
ERL-07 7.5K 1% T-1 RLR07C7501FR |
In Stock: 0 $0.35644 |
|
RLR07C1542FMR36Vishay / Dale |
ERL-07 15.4K 1% T-1 RLR07C1542FM |
In Stock: 0 $0.35644 |
|
RLR07C9091FRR36Vishay / Dale |
ERL-07 9.09K 1% T-1 RLR07C9091FR |
In Stock: 0 $0.35644 |
|
RLR07C1470FMR36Vishay / Dale |
ERL-07 147 1% T-1 RLR07C1470FM R |
In Stock: 0 $0.35644 |
|
RLR07C3652FRR36Vishay / Dale |
ERL-07 36.5K 1% T-1 RLR07C3652FR |
In Stock: 0 $0.35644 |
|
RLR07C2150FRR36Vishay / Dale |
ERL-07 215 1% T-1 RLR07C2150FR R |
In Stock: 0 $0.35644 |
|
RLR07C2550FRR36Vishay / Dale |
ERL-07 255 1% T-1 RLR07C2550FR R |
In Stock: 0 $0.35644 |
|
RLR07C3403FSR36Vishay / Dale |
ERL-07 340K 1% T-1 RLR07C3403FS |
In Stock: 0 $0.35644 |