| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Military, MIL-PRF-39017/01, RLR07 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 348 Ohms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 0.25W, 1/4W |
| Composition: | Metal Film |
| Features: | Military, Moisture Resistant, Weldable |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 150°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | R (0.01%) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
RLR07C1652FRR36Vishay / Dale |
ERL-07 16.5K 1% T-1 RLR07C1652FR |
In Stock: 0 $0.35644 |
|
RLR07C4021FSK36Vishay / Dale |
ERL-07 4.02K 1% T-1 RLR07C4021FS |
In Stock: 0 $0.35644 |
|
RLR07C1273FRR36Vishay / Dale |
ERL-07 127K 1% T-1 RLR07C1273FR |
In Stock: 0 $0.35644 |
|
RLR07C31R6FSK36Vishay / Dale |
ERL-07 31.6 1% T-1 RLR07C31R6FS |
In Stock: 0 $0.35644 |
|
RLR07C4870FRR36Vishay / Dale |
ERL-07 487 1% T-1 RLR07C4870FR R |
In Stock: 0 $0.35644 |
|
RLR07C1871FRR36Vishay / Dale |
ERL-07 1.87K 1% T-1 RLR07C1871FR |
In Stock: 0 $0.35644 |
|
RLR07C33R2FMR36Vishay / Dale |
ERL-07 33.2 1% T-1 RLR07C33R2FM |
In Stock: 0 $0.35644 |
|
RLR07C1271FRR36Vishay / Dale |
ERL-07 1.27K 1% T-1 RLR07C1271FR |
In Stock: 0 $0.35644 |
|
RLR07C1053FRR36Vishay / Dale |
ERL-07 105K 1% T-1 RLR07C1053FR |
In Stock: 0 $0.35644 |
|
RLR07C1002FMR36Vishay / Dale |
ERL-07 10K 1% T-1 RLR07C1002FM R |
In Stock: 0 $0.35644 |