| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Military, MIL-PRF-39017/01, RLR07 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 15 Ohms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 0.25W, 1/4W |
| Composition: | Metal Film |
| Features: | Military, Moisture Resistant, Weldable |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 150°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | P (0.1%) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
RLR07C1000FSS20Vishay / Dale |
ERL-07 100 1% T-1 RLR07C1000FS S |
In Stock: 0 $0.35644 |
|
RLR07C1001FMR36Vishay / Dale |
ERL-07 1K 1% T-1 RLR07C1001FM R3 |
In Stock: 0 $0.35644 |
|
RLR07C1541FRR36Vishay / Dale |
ERL-07 1.54K 1% T-1 RLR07C1541FR |
In Stock: 0 $0.35644 |
|
RLR07C1072FPR36Vishay / Dale |
ERL-07 10.7K 1% T-1 RLR07C1072FP |
In Stock: 0 $0.35644 |
|
RLR07C1823FRS20Vishay / Dale |
ERL-07 182K 1% T-1 RLR07C1823FR |
In Stock: 0 $0.35644 |
|
RLR07C1072FRR36Vishay / Dale |
ERL-07 10.7K 1% T-1 RLR07C1072FR |
In Stock: 0 $0.35644 |
|
RLR07C1583FRR36Vishay / Dale |
ERL-07 158K 1% T-1 RLR07C1583FR |
In Stock: 0 $0.35644 |
|
RLR07C1500FMR36Vishay / Dale |
ERL-07 150 1% T-1 RLR07C1500FM R |
In Stock: 0 $0.35644 |
|
RLR07C1131FRR36Vishay / Dale |
ERL-07 1.13K 1% T-1 RLR07C1131FR |
In Stock: 0 $0.35644 |
|
RLR07C1543FMR36Vishay / Dale |
ERL-07 154K 1% T-1 RLR07C1543FM |
In Stock: 0 $0.35644 |