| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Military, MIL-PRF-39017/01, RLR07 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 14 kOhms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 0.25W, 1/4W |
| Composition: | Metal Film |
| Features: | Military, Moisture Resistant, Weldable |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 150°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | S (0.001%) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
RLR07C1473FRR36Vishay / Dale |
ERL-07 147K 1% T-1 RLR07C1473FR |
In Stock: 0 $0.35644 |
|
RLR07C1020FRR36Vishay / Dale |
ERL-07 102 1% T-1 RLR07C1020FR R |
In Stock: 0 $0.35644 |
|
RLR07C1243FRR36Vishay / Dale |
ERL-07 124K 1% T-1 RLR07C1243FR |
In Stock: 0 $0.35644 |
|
RLR07C1001FRS20Vishay / Dale |
ERL-07 1K 1% T-1 RLR07C1001FR S2 |
In Stock: 0 $0.35644 |
|
RLR07C1210FSS20Vishay / Dale |
ERL-07 121 1% T-1 RLR07C1210FS S |
In Stock: 0 $0.35644 |
|
RLR07C1332FRR36Vishay / Dale |
ERL-07 13.3K 1% T-1 RLR07C1332FR |
In Stock: 0 $0.35644 |
|
RLR07C1101FRR36Vishay / Dale |
ERL-07 1.1K 1% T-1 RLR07C1101FR |
In Stock: 0 $0.35644 |
|
RLR07C1002FSK36Vishay / Dale |
ERL-07 10K 1% T-1 RLR07C1002FS K |
In Stock: 0 $0.35644 |
|
RLR07C1543FRR36Vishay / Dale |
ERL-07 154K 1% T-1 RLR07C1543FR |
In Stock: 0 $0.35644 |
|
RLR07C1692FSK36Vishay / Dale |
ERL-07 16.9K 1% T-1 RLR07C1692FS |
In Stock: 0 $0.35644 |