| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ERL |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 232 kOhms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 0.25W, 1/4W |
| Composition: | Metal Film |
| Features: | Moisture Resistant |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 175°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
ERL07162K00FKEA500Vishay / Dale |
ERL-07-500 162K 1% T-1 EA E3 |
In Stock: 0 $0.35644 |
![]() |
ERL07124K00FKEA500Vishay / Dale |
ERL-07-500 124K 1% T-1 EA E3 |
In Stock: 0 $0.35644 |
![]() |
ERL07243K00FKEA500Vishay / Dale |
ERL-07-500 243K 1% T-1 EA E3 |
In Stock: 0 $0.35644 |
![]() |
ERL07169K00FKEA500Vishay / Dale |
ERL-07-500 169K 1% T-1 EA E3 |
In Stock: 0 $0.35644 |
![]() |
ERL07619R00FKEA500Vishay / Dale |
ERL-07-500 619 1% T-1 EA E3 |
In Stock: 0 $0.35644 |
![]() |
ERL07255R00FKEA500Vishay / Dale |
ERL-07-500 255 1% T-1 EA E3 |
In Stock: 0 $0.35644 |
![]() |
ERL07261K00FKEA500Vishay / Dale |
ERL-07-500 261K 1% T-1 EA E3 |
In Stock: 0 $0.35644 |
![]() |
ERL07255K00FKEA500Vishay / Dale |
ERL-07-500 255K 1% T-1 EA E3 |
In Stock: 0 $0.35644 |
![]() |
ERL0726R700FKEA500Vishay / Dale |
ERL-07-500 26.7 1% T-1 EA E3 |
In Stock: 0 $0.35644 |
![]() |
ERL0724R900FKEA500Vishay / Dale |
ERL-07-500 24.9 1% T-1 EA E3 |
In Stock: 0 $0.35644 |