| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ERL |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 24.9 kOhms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 0.25W, 1/4W |
| Composition: | Metal Film |
| Features: | Moisture Resistant |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 175°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
ERL07154R00FKEA500Vishay / Dale |
ERL-07-500 154 1% T-1 EA E3 |
In Stock: 0 $0.35644 |
![]() |
ERL0723R200FKEA500Vishay / Dale |
ERL-07-500 23.2 1% T-1 EA E3 |
In Stock: 0 $0.35644 |
![]() |
ERL0712K400FKEA500Vishay / Dale |
ERL-07-500 12.4K 1% T-1 EA E3 |
In Stock: 0 $0.35644 |
![]() |
ERL07121R00FKEA500Vishay / Dale |
ERL-07-500 121 1% T-1 EA E3 |
In Stock: 0 $0.35644 |
![]() |
ERL0764K900FKEA500Vishay / Dale |
ERL-07-500 64.9K 1% T-1 EA E3 |
In Stock: 0 $0.35644 |
![]() |
ERL073K9200FKEA500Vishay / Dale |
ERL-07-500 3.92K 1% T-1 EA E3 |
In Stock: 0 $0.35644 |
![]() |
ERL0763K400FKEA500Vishay / Dale |
ERL-07-500 63.4K 1% T-1 EA E3 |
In Stock: 0 $0.35644 |
![]() |
ERL07267K00FKEA500Vishay / Dale |
ERL-07-500 267K 1% T-1 EA E3 |
In Stock: 0 $0.35644 |
![]() |
ERL07536R00FKEA500Vishay / Dale |
ERL-07-500 536 1% T-1 EA E3 |
In Stock: 0 $0.35644 |
![]() |
ERL07604R00FKEA500Vishay / Dale |
ERL-07-500 604 1% T-1 EA E3 |
In Stock: 0 $0.35644 |