| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ERL |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 3.65 kOhms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 0.25W, 1/4W |
| Composition: | Metal Film |
| Features: | Moisture Resistant |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 175°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
ERL0793R100FKEA500Vishay / Dale |
ERL-07-500 93.1 1% T-1 EA E3 |
In Stock: 0 $0.35644 |
![]() |
ERL073K5700FKEA500Vishay / Dale |
ERL-07-500 3.57K 1% T-1 EA E3 |
In Stock: 0 $0.35644 |
![]() |
ERL072K8000FKEA500Vishay / Dale |
ERL-07-500 2.8K 1% T-1 EA E3 |
In Stock: 0 $0.35644 |
![]() |
ERL0716K200FKEA500Vishay / Dale |
ERL-07-500 16.2K 1% T-1 EA E3 |
In Stock: 0 $0.35644 |
![]() |
ERL076K1900FKEA500Vishay / Dale |
ERL-07-500 6.19K 1% T-1 EA E3 |
In Stock: 0 $0.35644 |
![]() |
ERL072K8700FKEA500Vishay / Dale |
ERL-07-500 2.87K 1% T-1 EA E3 |
In Stock: 0 $0.35644 |
![]() |
ERL07931R00FKEA500Vishay / Dale |
ERL-07-500 931 1% T-1 EA E3 |
In Stock: 0 $0.35644 |
![]() |
ERL073K4000FKEA500Vishay / Dale |
ERL-07-500 3.4K 1% T-1 EA E3 |
In Stock: 0 $0.35644 |
![]() |
ERL07182R00FKEA500Vishay / Dale |
ERL-07-500 182 1% T-1 EA E3 |
In Stock: 0 $0.35644 |
![]() |
ERL07392K00FKEA500Vishay / Dale |
ERL-07-500 392K 1% T-1 EA E3 |
In Stock: 0 $0.35644 |