| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ERL |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 20.5 Ohms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 0.25W, 1/4W |
| Composition: | Metal Film |
| Features: | Moisture Resistant |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 175°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
ERL0739R200FKEA500Vishay / Dale |
ERL-07-500 39.2 1% T-1 EA E3 |
In Stock: 0 $0.35644 |
![]() |
ERL07909R00FKEA500Vishay / Dale |
ERL-07-500 909 1% T-1 EA E3 |
In Stock: 0 $0.35644 |
![]() |
ERL07178R00FKEA500Vishay / Dale |
ERL-07-500 178 1% T-1 EA E3 |
In Stock: 0 $0.35644 |
![]() |
ERL07200K00FKEA500Vishay / Dale |
ERL-07-500 200K 1% T-1 EA E3 |
In Stock: 0 $0.35644 |
![]() |
ERL0720K000FKEA500Vishay / Dale |
ERL-07-500 20K 1% T-1 EA E3 |
In Stock: 0 $0.35644 |
![]() |
ERL0718K200FKEA500Vishay / Dale |
ERL-07-500 18.2K 1% T-1 EA E3 |
In Stock: 0 $0.35644 |
![]() |
ERL0717K400FKEA500Vishay / Dale |
ERL-07-500 17.4K 1% T-1 EA E3 |
In Stock: 0 $0.35644 |
![]() |
ERL072K1500FKEA500Vishay / Dale |
ERL-07-500 2.15K 1% T-1 EA E3 |
In Stock: 0 $0.35644 |
![]() |
ERL0738R300FKEA500Vishay / Dale |
ERL-07-500 38.3 1% T-1 EA E3 |
In Stock: 0 $0.35644 |
![]() |
ERL0790R900FKEA500Vishay / Dale |
ERL-07-500 90.9 1% T-1 EA E3 |
In Stock: 0 $0.35644 |