| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ERL |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 15.4 Ohms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 0.25W, 1/4W |
| Composition: | Metal Film |
| Features: | Moisture Resistant |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 175°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
ERL0715K400FKEA500Vishay / Dale |
ERL-07-500 15.4K 1% T-1 EA E3 |
In Stock: 0 $0.35644 |
![]() |
ERL0714K700FKEA500Vishay / Dale |
ERL-07-500 14.7K 1% T-1 EA E3 |
In Stock: 0 $0.35644 |
![]() |
ERL07158R00FKEA500Vishay / Dale |
ERL-07-500 158 1% T-1 EA E3 |
In Stock: 0 $0.35644 |
![]() |
ERL0723K700FKEA500Vishay / Dale |
ERL-07-500 23.7K 1% T-1 EA E3 |
In Stock: 0 $0.35644 |
![]() |
ERL0712K700FKEA500Vishay / Dale |
ERL-07-500 12.7K 1% T-1 EA E3 |
In Stock: 0 $0.35644 |
![]() |
ERL0712R100FKEA500Vishay / Dale |
ERL-07-500 12.1 1% T-1 EA E3 |
In Stock: 0 $0.35644 |
![]() |
ERL07127R00FKEA500Vishay / Dale |
ERL-07-500 127 1% T-1 EA E3 |
In Stock: 0 $0.35644 |
![]() |
ERL07130R00FKEA500Vishay / Dale |
ERL-07-500 130 1% T-1 EA E3 |
In Stock: 0 $0.35644 |
![]() |
ERL07127K00FKEA500Vishay / Dale |
ERL-07-500 127K 1% T-1 EA E3 |
In Stock: 0 $0.35644 |
![]() |
ERL07121K00FKEA500Vishay / Dale |
ERL-07-500 121K 1% T-1 EA E3 |
In Stock: 0 $0.35644 |