| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ERL |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 110 Ohms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 0.25W, 1/4W |
| Composition: | Metal Film |
| Features: | Moisture Resistant |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 175°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
ERL0711K000FKEA500Vishay / Dale |
ERL-07-500 11K 1% T-1 EA E3 |
In Stock: 0 $0.35644 |
![]() |
ERL071K0200FKEA500Vishay / Dale |
ERL-07-500 1.02K 1% T-1 EA E3 |
In Stock: 0 $0.35644 |
![]() |
ERL07324R00FKEA500Vishay / Dale |
ERL-07-500 324 1% T-1 EA E3 |
In Stock: 0 $0.35644 |
![]() |
ERL07324K00FKEA500Vishay / Dale |
ERL-07-500 324K 1% T-1 EA E3 |
In Stock: 0 $0.35644 |
![]() |
ERL07309K00FKEA500Vishay / Dale |
ERL-07-500 309K 1% T-1 EA E3 |
In Stock: 0 $0.35644 |
![]() |
ERL0711K800FKEA500Vishay / Dale |
ERL-07-500 11.8K 1% T-1 EA E3 |
In Stock: 0 $0.35644 |
![]() |
ERL0710R000FKEA500Vishay / Dale |
ERL-07-500 10 1% T-1 EA E3 |
In Stock: 0 $0.35644 |
![]() |
ERL071K0500FKEA500Vishay / Dale |
ERL-07-500 1.05K 1% T-1 EA E3 |
In Stock: 0 $0.35644 |
![]() |
ERL07113K00FKEA500Vishay / Dale |
ERL-07-500 113K 1% T-1 EA E3 |
In Stock: 0 $0.35644 |
![]() |
ERL07118R00FKEA500Vishay / Dale |
ERL-07-500 118 1% T-1 EA E3 |
In Stock: 0 $0.35644 |