| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CMF |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 64.9 kOhms |
| Tolerance: | ±0.1% |
| Power (Watts): | 0.5W, 1/2W |
| Composition: | Metal Film |
| Features: | Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety |
| Temperature Coefficient: | ±25ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 175°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
CMF55657R00BEEBVishay / Dale |
RES 657 OHM 1/2W .1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.35644 |
|
CMF55657R00BER6Vishay / Dale |
RES 657 OHM 1/2W .1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.35644 |
|
CMF5565K700BEEBVishay / Dale |
RES 65.7K OHM 1/2W .1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.35644 |
|
CMF5565K700BER6Vishay / Dale |
RES 65.7K OHM 1/2W .1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.35644 |
|
CMF55665R00BEEBVishay / Dale |
RES 665 OHM 1/2W .1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.35644 |
|
CMF55665R00BER6Vishay / Dale |
RES 665 OHM 1/2W .1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.35644 |
|
CMF55422R00BEEBVishay / Dale |
RES 422 OHM 1/2W .1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.35644 |
|
![]() |
ERL073K2400FKEA500Vishay / Dale |
ERL-07-500 3.24K 1% T-1 EA E3 |
In Stock: 0 $0.35644 |
![]() |
ERL076K4900FKEA500Vishay / Dale |
ERL-07-500 6.49K 1% T-1 EA E3 |
In Stock: 0 $0.35644 |
![]() |
ERL0766K500FKEA500Vishay / Dale |
ERL-07-500 66.5K 1% T-1 EA E3 |
In Stock: 0 $0.35644 |