| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CMF |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 3.3 kOhms |
| Tolerance: | ±0.1% |
| Power (Watts): | 0.5W, 1/2W |
| Composition: | Metal Film |
| Features: | Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety |
| Temperature Coefficient: | ±25ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 175°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
CMF553K5500BEBFVishay / Dale |
RES 3.55K OHM 1/2W 0.1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.35644 |
|
CMF553K6550BEBFVishay / Dale |
RES 3.655K OHM 1/2W 0.1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.35644 |
|
CMF553K9000BEBFVishay / Dale |
RES 3.9K OHM 1/2W 0.1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.35644 |
|
CMF55400R00BEBFVishay / Dale |
RES 400 OHM 1/2W 0.1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.35644 |
|
CMF55404K00BEBFVishay / Dale |
RES 404K OHM 1/2W 0.1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.35644 |
|
CMF5540K000BEBFVishay / Dale |
RES 40K OHM 1/2W 0.1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.35644 |
|
CMF5540K040BEBFVishay / Dale |
RES 40.04K OHM 1/2W 0.1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.35644 |
|
CMF5542K000BEBFVishay / Dale |
RES 42K OHM 1/2W 0.1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.35644 |
|
CMF55450R00BEBFVishay / Dale |
RES 450 OHM 1/2W 0.1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.35644 |
|
CMF55451R00BEBFVishay / Dale |
RES 451 OHM 1/2W 0.1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.35644 |