| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CMF |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 20.4 kOhms |
| Tolerance: | ±0.1% |
| Power (Watts): | 0.5W, 1/2W |
| Composition: | Metal Film |
| Features: | Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety |
| Temperature Coefficient: | ±25ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 175°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
CMF55216R20BEBFVishay / Dale |
RES 216.2 OHM 1/2W 0.1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.35644 |
|
CMF5521K740BEBFVishay / Dale |
RES 21.74K OHM 1/2W 0.1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.35644 |
|
CMF55220K00BEBFVishay / Dale |
RES 220K OHM 1/2W 0.1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.35644 |
|
CMF55233K30BEBFVishay / Dale |
RES 233.3K OHM 1/2W 0.1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.35644 |
|
CMF5523K100BEBFVishay / Dale |
RES 23.1K OHM 1/2W 0.1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.35644 |
|
CMF55250R00BEBFVishay / Dale |
RES 250 OHM 1/2W 0.1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.35644 |
|
CMF55256R00BEBFVishay / Dale |
RES 256 OHM 1/2W 0.1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.35644 |
|
CMF55257K00BEBFVishay / Dale |
RES 257K OHM 1/2W 0.1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.35644 |
|
CMF55259K00BEBFVishay / Dale |
RES 259K OHM 1/2W 0.1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.35644 |
|
CMF552K2580BEBFVishay / Dale |
RES 2.258K OHM 1/2W 0.1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.35644 |