| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CMF |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 147.5 kOhms |
| Tolerance: | ±0.1% |
| Power (Watts): | 0.5W, 1/2W |
| Composition: | Metal Film |
| Features: | Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety |
| Temperature Coefficient: | ±25ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 175°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
CMF5514K600BEBFVishay / Dale |
RES 14.6K OHM 1/2W 0.1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.35644 |
|
CMF55150R50BEBFVishay / Dale |
RES 150.5 OHM 1/2W 0.1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.35644 |
|
CMF55155K00BEBFVishay / Dale |
RES 155K OHM 1/2W 0.1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.35644 |
|
CMF5517K026BEBFVishay / Dale |
RES 17.026K OHM 1/2W 0.1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.35644 |
|
CMF5518K100BEBFVishay / Dale |
RES 18.1K OHM 1/2W 0.1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.35644 |
|
CMF551K4570BEBFVishay / Dale |
RES 1.457K OHM 1/2W 0.1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.35644 |
|
CMF551K5440BEBFVishay / Dale |
RES 1.544K OHM 1/2W 0.1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.35644 |
|
CMF55205K50BEBFVishay / Dale |
RES 205.5K OHM 1/2W 0.1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.35644 |
|
CMF55208K78BEBFVishay / Dale |
RES 208.78K OHM 1/2W 0.1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.35644 |
|
CMF5520K160BEBFVishay / Dale |
RES 20.16K OHM 1/2W 0.1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.35644 |