| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CMF |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 10 kOhms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 1.5W |
| Composition: | Metal Film |
| Features: | Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety |
| Temperature Coefficient: | ±50ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 175°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
CMF6510K000FHR6Vishay / Dale |
RES 10K OHM 1.5W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.32400 |
|
CMF6510R000FHEBVishay / Dale |
RES 10 OHM 1.5W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.32400 |
|
CMF65130K00FHEBVishay / Dale |
RES 130K OHM 1.5W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.32400 |
|
CMF65130K00FHR6Vishay / Dale |
RES 130K OHM 1.5W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.32400 |
|
CMF65133K00FHEBVishay / Dale |
RES 133K OHM 1.5W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.32400 |
|
CMF65133K00FHR6Vishay / Dale |
RES 133K OHM 1.5W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.32400 |
|
CMF65147R00FHEBVishay / Dale |
RES 147 OHM 1.5W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.32400 |
|
CMF65147R00FHR6Vishay / Dale |
RES 147 OHM 1.5W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.32400 |
|
CMF6514K000FHEBVishay / Dale |
RES 14K OHM 1.5W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.32400 |
|
CMF6514K000FHR6Vishay / Dale |
RES 14K OHM 1.5W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.32400 |