| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Military, MIL-R-10509/2, RN65 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 1.15 kOhms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 0.5W, 1/2W |
| Composition: | Metal Film |
| Features: | Flame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety |
| Temperature Coefficient: | ±50ppm/°C |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 175°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
CMF65270R00FHBFVishay / Dale |
RES 270 OHM 1.5W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.32400 |
|
CMF65270R00FHEKVishay / Dale |
RES 270 OHM 1.5W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.32400 |
|
CMF652K7000FHBFVishay / Dale |
RES 2.7K OHM 1.5W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.32400 |
|
CMF652K7000FHEKVishay / Dale |
RES 2.7K OHM 1.5W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.32400 |
|
CMF65303K00FHBFVishay / Dale |
RES 303K OHM 1.5W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.32400 |
|
CMF65303K00FHEKVishay / Dale |
RES 303K OHM 1.5W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.32400 |
|
CMF6530R000FHBFVishay / Dale |
RES 30 OHM 1.5W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.32400 |
|
CMF6530R000FHEKVishay / Dale |
RES 30 OHM 1.5W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.32400 |
|
CMF65350R00FHBFVishay / Dale |
RES 350 OHM 1.5W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.32400 |
|
CMF65350R00FHEKVishay / Dale |
RES 350 OHM 1.5W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.32400 |