| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Military, MIL-R-10509/2, RN65 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 100 kOhms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 0.5W, 1/2W |
| Composition: | Metal Film |
| Features: | Flame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety |
| Temperature Coefficient: | ±50ppm/°C |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 175°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
RN65C1251FB14Vishay / Dale |
RES 1.25K OHM 1/2W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.32400 |
|
RN65C1273FRE6Vishay / Dale |
RES 127K OHM 1/2W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.32400 |
|
RN65C1302FRE6Vishay / Dale |
RES 13K OHM 1/2W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.32400 |
|
RN65C1301FRE6Vishay / Dale |
RES 1.3K OHM 1/2W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.32400 |
|
RN65C1212FRE6Vishay / Dale |
RES 12.1K OHM 1/2W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.32400 |
|
RN65C1211FRE6Vishay / Dale |
RES 1.21K OHM 1/2W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.32400 |
|
RN65C1213FRE6Vishay / Dale |
RES 121K OHM 1/2W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.32400 |
|
RN65C1243FRE6Vishay / Dale |
RES 124K OHM 1/2W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.32400 |
|
RN65C1241FRE6Vishay / Dale |
RES 1.24K OHM 1/2W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.32400 |
|
RN65C1210FRE6Vishay / Dale |
RES 121 OHM 1/2W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.32400 |