| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Military, MIL-R-10509/2, RN65 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 91 Ohms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 0.5W, 1/2W |
| Composition: | Metal Film |
| Features: | Flame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety |
| Temperature Coefficient: | ±50ppm/°C |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 175°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
RN65C8870FRE6Vishay / Dale |
RES 887 OHM 1/2W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.32400 |
|
RN65C8871FRE6Vishay / Dale |
RES 8.87K OHM 1/2W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.32400 |
|
RN65C8662FRE6Vishay / Dale |
RES 86.6K OHM 1/2W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.32400 |
|
RN65C8983FB14Vishay / Dale |
RES 898K OHM 1/2W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.32400 |
|
RN65C9312FRE6Vishay / Dale |
RES 93.1K OHM 1/2W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.32400 |
|
RN65C9762FRE6Vishay / Dale |
RES 97.6K OHM 1/2W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.32400 |
|
RN65C9761FRE6Vishay / Dale |
RES 9.76K OHM 1/2W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.32400 |
|
RN65C9763FRE6Vishay / Dale |
RES 976K OHM 1/2W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.32400 |
|
RN65C9882FB14Vishay / Dale |
RES 98.8K OHM 1/2W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.32400 |
|
RN65C93R1FRE6Vishay / Dale |
RES 93.1 OHM 1/2W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.32400 |