| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Military, MIL-R-10509/2, RN65 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 63.3 kOhms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 0.5W, 1/2W |
| Composition: | Metal Film |
| Features: | Flame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety |
| Temperature Coefficient: | ±50ppm/°C |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 175°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
RN65C6491FRE6Vishay / Dale |
RES 6.49K OHM 1/2W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.32400 |
|
RN65C6490FRE6Vishay / Dale |
RES 649 OHM 1/2W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.32400 |
|
RN65C6191FRE6Vishay / Dale |
RES 6.19K OHM 1/2W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.32400 |
|
RN65C6190FRE6Vishay / Dale |
RES 619 OHM 1/2W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.32400 |
|
RN65C60R4FRE6Vishay / Dale |
RES 60.4 OHM 1/2W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.32400 |
|
RN65C6192FRE6Vishay / Dale |
RES 61.9K OHM 1/2W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.32400 |
|
RN65C4022FRE6Vishay / Dale |
RES 40.2K OHM 1/2W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.32400 |
|
RN65C5221FB14Vishay / Dale |
RES 5.22K OHM 1/2W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.32400 |
|
RN65C51R1FRE6Vishay / Dale |
RES 51.1 OHM 1/2W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.32400 |
|
RN65C5231FRE6Vishay / Dale |
RES 5.23K OHM 1/2W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.32400 |