| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CMF |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 5.11 Ohms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 0.5W, 1/2W |
| Composition: | Metal Film |
| Features: | Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 175°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
CMF555R2300FKEA70Vishay / Dale |
RES 5.23 OHM 1/2W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.32186 |
|
CMF555R2300FKRE70Vishay / Dale |
RES 5.23 OHM 1/2W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.32186 |
|
CMF6549R900FHEBVishay / Dale |
RES 49.9 OHM 1.5W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.32400 |
|
RN65C47R0FRE6Vishay / Dale |
RES 47 OHM 1/2W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.32400 |
|
RN65C47R5FRE6Vishay / Dale |
RES 47.5 OHM 1/2W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.32400 |
|
RN65C47R0FB14Vishay / Dale |
RES 47 OHM 1/2W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.32400 |
|
RN65C4753FRE6Vishay / Dale |
RES 475K OHM 1/2W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.32400 |
|
RN65C4752FRE6Vishay / Dale |
RES 47.5K OHM 1/2W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.32400 |
|
RN65C4872FRE6Vishay / Dale |
RES 48.7K OHM 1/2W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.32400 |
|
RN65C4870FRE6Vishay / Dale |
RES 487 OHM 1/2W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.32400 |