| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CMF |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 332 kOhms |
| Tolerance: | ±0.25% |
| Power (Watts): | 0.5W, 1/2W |
| Composition: | Metal Film |
| Features: | Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety |
| Temperature Coefficient: | ±25ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 175°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
CMF553K0900CEEBVishay / Dale |
RES 3.09K OHM 1/2W .25% AXIAL |
In Stock: 0 $0.32130 |
|
CMF553K0900CER6Vishay / Dale |
RES 3.09K OHM 1/2W .25% AXIAL |
In Stock: 0 $0.32130 |
|
CMF553K2000CEEBVishay / Dale |
RES 3.2K OHM 1/2W .25% AXIAL |
In Stock: 0 $0.32130 |
|
CMF553K2000CER6Vishay / Dale |
RES 3.2K OHM 1/2W .25% AXIAL |
In Stock: 0 $0.32130 |
|
CMF5542K200CEEBVishay / Dale |
RES 42.2K OHM 1/2W .25% AXIAL |
In Stock: 0 $0.32130 |
|
CMF55432R00CEEBVishay / Dale |
RES 432 OHM 1/2W .25% AXIAL |
In Stock: 0 $0.32130 |
|
CMF55432R00CER6Vishay / Dale |
RES 432 OHM 1/2W .25% AXIAL |
In Stock: 0 $0.32130 |
|
CMF55464R00CEEBVishay / Dale |
RES 464 OHM 1/2W .25% AXIAL |
In Stock: 0 $0.32130 |
|
CMF55475K00CEEBVishay / Dale |
RES 475K OHM 1/2W .25% AXIAL |
In Stock: 0 $0.32130 |
|
CMF55475K00CER6Vishay / Dale |
RES 475K OHM 1/2W .25% AXIAL |
In Stock: 0 $0.32130 |