| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CMF |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 113.86 kOhms |
| Tolerance: | ±0.5% |
| Power (Watts): | 1W |
| Composition: | Metal Film |
| Features: | Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety |
| Temperature Coefficient: | ±50ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 175°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
CMF6017K300DHEBVishay / Dale |
RES 17.3K OHM 1W 0.5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.16656 |
|
CMF6017K300DHR6Vishay / Dale |
RES 17.3K OHM 1W 0.5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.16656 |
|
CMF60220K00DHEBVishay / Dale |
RES 220K OHM 1W 0.5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.16656 |
|
CMF60220K00DHR6Vishay / Dale |
RES 220K OHM 1W 0.5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.16656 |
|
CMF60235K00DHEBVishay / Dale |
RES 235K OHM 1W 0.5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.16656 |
|
CMF60235K00DHR6Vishay / Dale |
RES 235K OHM 1W 0.5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.16656 |
|
CMF6023K000DHEBVishay / Dale |
RES 23K OHM 1W 0.5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.16656 |
|
CMF6023K000DHR6Vishay / Dale |
RES 23K OHM 1W 0.5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.16656 |
|
CMF60290K00DHR6Vishay / Dale |
RES 290K OHM 1W 0.5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.16656 |
|
CMF602K7600DHEBVishay / Dale |
RES 2.76K OHM 1W 0.5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.16656 |