| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CMF |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 3.92 MOhms |
| Tolerance: | ±2% |
| Power (Watts): | 0.5W, 1/2W |
| Composition: | Metal Film |
| Features: | Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety |
| Temperature Coefficient: | ±200ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 175°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
CMF554M3200GNEAVishay / Dale |
RES 4.32M OHM 1/2W 2% AXIAL |
In Stock: 0 $0.16359 |
|
CMF554M3200GNREVishay / Dale |
RES 4.32M OHM 1/2W 2% AXIAL |
In Stock: 0 $0.16359 |
|
CMF555M0000GNEAVishay / Dale |
RES 5M OHM 1/2W 2% AXIAL |
In Stock: 0 $0.16359 |
|
CMF555M0000GNREVishay / Dale |
RES 5M OHM 1/2W 2% AXIAL |
In Stock: 0 $0.16359 |
|
CMF555M1100GNEAVishay / Dale |
RES 5.11M OHM 1/2W 2% AXIAL |
In Stock: 0 $0.16359 |
|
CMF555M1100GNREVishay / Dale |
RES 5.11M OHM 1/2W 2% AXIAL |
In Stock: 0 $0.16359 |
|
CMF557M8700GNEAVishay / Dale |
RES 7.87M OHM 1/2W 2% AXIAL |
In Stock: 0 $0.16359 |
|
CMF557M8700GNREVishay / Dale |
RES 7.87M OHM 1/2W 2% AXIAL |
In Stock: 0 $0.16359 |
|
CMF558M0000JKEAVishay / Dale |
RES 8M OHM 1/2W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.16359 |
|
CMF558M0000JNEAVishay / Dale |
RES 8M OHM 1/2W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.16359 |