| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CMF |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 3.01 MOhms |
| Tolerance: | ±2% |
| Power (Watts): | 0.5W, 1/2W |
| Composition: | Metal Film |
| Features: | Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety |
| Temperature Coefficient: | ±150ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 175°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
CMF553M0100GNEAVishay / Dale |
RES 3.01M OHM 1/2W 2% AXIAL |
In Stock: 0 $0.16359 |
|
CMF553M0100GNREVishay / Dale |
RES 3.01M OHM 1/2W 2% AXIAL |
In Stock: 0 $0.16359 |
|
CMF553M3200GNEAVishay / Dale |
RES 3.32M OHM 1/2W 2% AXIAL |
In Stock: 0 $0.16359 |
|
CMF553M3200GNREVishay / Dale |
RES 3.32M OHM 1/2W 2% AXIAL |
In Stock: 0 $0.16359 |
|
CMF553M4800GNEAVishay / Dale |
RES 3.48M OHM 1/2W 2% AXIAL |
In Stock: 0 $0.16359 |
|
CMF553M4800GNREVishay / Dale |
RES 3.48M OHM 1/2W 2% AXIAL |
In Stock: 0 $0.16359 |
|
CMF553M7400GNEAVishay / Dale |
RES 3.74M OHM 1/2W 2% AXIAL |
In Stock: 0 $0.16359 |
|
CMF553M7400GNREVishay / Dale |
RES 3.74M OHM 1/2W 2% AXIAL |
In Stock: 0 $0.16359 |
|
CMF553M8000JNEAVishay / Dale |
RES 3.8M OHM 1/2W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.16359 |
|
CMF553M8000JNREVishay / Dale |
RES 3.8M OHM 1/2W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.16359 |