| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Military, MIL-R-10509/1, RN60 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 50.5 kOhms |
| Tolerance: | ±0.5% |
| Power (Watts): | 0.25W, 1/4W |
| Composition: | Metal Film |
| Features: | Flame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety |
| Temperature Coefficient: | ±50ppm/°C |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 175°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
RN60C5772DR36Vishay / Dale |
RES 57.7K OHM 1/4W .5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.16080 |
|
CMF60113K86DHEAVishay / Dale |
RES 113.86K OHM 1W 0.5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.16080 |
|
CMF60113K86DHREVishay / Dale |
RES 113.86K OHM 1W 0.5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.16080 |
|
CMF6017K300DHEAVishay / Dale |
RES 17.3K OHM 1W 0.5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.16080 |
|
CMF6017K300DHREVishay / Dale |
RES 17.3K OHM 1W 0.5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.16080 |
|
CMF602K7600DHEAVishay / Dale |
RES 2.76K OHM 1W 0.5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.16080 |
|
CMF602K7600DHREVishay / Dale |
RES 2.76K OHM 1W 0.5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.16080 |
|
CMF60360K00DHEAVishay / Dale |
RES 360K OHM 1W 0.5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.16080 |
|
CMF60360K00DHREVishay / Dale |
RES 360K OHM 1W 0.5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.16080 |
|
CMF603K3100DHEAVishay / Dale |
RES 3.31K OHM 1W 0.5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.16080 |