| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CMF |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 549 Ohms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 0.5W, 1/2W |
| Composition: | Metal Film |
| Features: | Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety |
| Temperature Coefficient: | ±25ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 175°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
CMF5556K200FEEAVishay / Dale |
RES 56.2K OHM 1/2W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.15694 |
|
CMF5556K200FEREVishay / Dale |
RES 56.2K OHM 1/2W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.15694 |
|
CMF555K6200FEEAVishay / Dale |
RES 5.62K OHM 1/2W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.15694 |
|
CMF555K6200FEREVishay / Dale |
RES 5.62K OHM 1/2W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.15694 |
|
CMF55665R00FEEAVishay / Dale |
RES 665 OHM 1/2W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.15694 |
|
CMF5566K500FEEAVishay / Dale |
RES 66.5K OHM 1/2W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.15694 |
|
CMF5566K500FEREVishay / Dale |
RES 66.5K OHM 1/2W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.15694 |
|
RN60C2380DR36Vishay / Dale |
RES 238 OHM 1/4W .5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.16080 |
|
RN60C2400DR36Vishay / Dale |
RES 240 OHM 1/4W .5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.16080 |
|
RN60C2742DR36Vishay / Dale |
RES 27.4K OHM 1/4W .5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.16080 |