| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CMF |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 3.16 kOhms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 0.5W, 1/2W |
| Composition: | Metal Film |
| Features: | Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety |
| Temperature Coefficient: | ±25ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 175°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
CMF553K5700FEEAVishay / Dale |
RES 3.57K OHM 1/2W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.15694 |
|
CMF553K6500FEEAVishay / Dale |
RES 3.65K OHM 1/2W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.15694 |
|
CMF553K6500FEREVishay / Dale |
RES 3.65K OHM 1/2W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.15694 |
|
CMF553K7400FEEAVishay / Dale |
RES 3.74K OHM 1/2W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.15694 |
|
CMF553K7400FEREVishay / Dale |
RES 3.74K OHM 1/2W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.15694 |
|
CMF553K8300FEREVishay / Dale |
RES 3.83K OHM 1/2W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.15694 |
|
CMF55402K00FEEAVishay / Dale |
RES 402K OHM 1/2W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.15694 |
|
CMF55402K00FEREVishay / Dale |
RES 402K OHM 1/2W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.15694 |
|
CMF5540K200FEEAVishay / Dale |
RES 40.2K OHM 1/2W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.15694 |
|
CMF5540K200FEREVishay / Dale |
RES 40.2K OHM 1/2W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.15694 |