| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CMF |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 31.6 Ohms |
| Tolerance: | ±0.5% |
| Power (Watts): | 0.5W, 1/2W |
| Composition: | Metal Film |
| Features: | Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety |
| Temperature Coefficient: | ±50ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 175°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
CMF5557R600DHR7Vishay / Dale |
RES 57.6 OHM 1/2W .5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.15685 |
|
RN55E1961FR36Vishay / Dale |
RES 1.96K OHM 1/8W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.15694 |
|
RN55E2000FR36Vishay / Dale |
RES 200 OHM 1/8W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.15694 |
|
RN55E2001FR36Vishay / Dale |
RES 2K OHM 1/8W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.15694 |
|
RN55E1912FR36Vishay / Dale |
RES 19.1K OHM 1/8W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.15694 |
|
RN55E2102FR36Vishay / Dale |
RES 21K OHM 1/8W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.15694 |
|
RN55E2103FR36Vishay / Dale |
RES 210K OHM 1/8W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.15694 |
|
RN55E2003FR36Vishay / Dale |
RES 200K OHM 1/8W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.15694 |
|
RN55E2002FR36Vishay / Dale |
RES 20K OHM 1/8W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.15694 |
|
RN55E16R9FR36Vishay / Dale |
RES 16.9 OHM 1/8W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.15694 |