| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CMF |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 715 Ohms |
| Tolerance: | ±0.5% |
| Power (Watts): | 0.5W, 1/2W |
| Composition: | Metal Film |
| Features: | Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety |
| Temperature Coefficient: | ±50ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 175°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
CMF5578K700DHR6Vishay / Dale |
RES 78.7K OHM 1/2W 0.5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.15684 |
|
CMF557K5000DHR6Vishay / Dale |
RES 7.5K OHM 1/2W 0.5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.15684 |
|
CMF5586R600DHR6Vishay / Dale |
RES 86.6 OHM 1/2W 0.5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.15684 |
|
CMF55953R00DHR6Vishay / Dale |
RES 953 OHM 1/2W 0.5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.15684 |
|
CMF55681R00DHEBVishay / Dale |
RES 681 OHM 1/2W .5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.15684 |
|
CMF55681R00DHR6Vishay / Dale |
RES 681 OHM 1/2W .5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.15684 |
|
CMF5568K100DHEBVishay / Dale |
RES 68.1K OHM 1/2W .5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.15684 |
|
CMF55698R00DHEBVishay / Dale |
RES 698 OHM 1/2W .5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.15684 |
|
CMF55698R00DHR6Vishay / Dale |
RES 698 OHM 1/2W .5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.15684 |
|
CMF5569K800DHEBVishay / Dale |
RES 69.8K OHM 1/2W .5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.15684 |