| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CMF |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 4.22 kOhms |
| Tolerance: | ±0.5% |
| Power (Watts): | 0.5W, 1/2W |
| Composition: | Metal Film |
| Features: | Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety |
| Temperature Coefficient: | ±50ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 175°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
CMF554K3200DHEBVishay / Dale |
RES 4.32K OHM 1/2W 0.5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.15684 |
|
CMF554K4200DHEBVishay / Dale |
RES 4.42K OHM 1/2W 0.5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.15684 |
|
CMF554K6400DHEBVishay / Dale |
RES 4.64K OHM 1/2W 0.5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.15684 |
|
CMF554K9900DHR6Vishay / Dale |
RES 4.99K OHM 1/2W 0.5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.15684 |
|
CMF5552K300DHR6Vishay / Dale |
RES 52.3K OHM 1/2W 0.5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.15684 |
|
CMF5553K600DHR6Vishay / Dale |
RES 53.6K OHM 1/2W 0.5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.15684 |
|
CMF5556R200DHR6Vishay / Dale |
RES 56.2 OHM 1/2W 0.5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.15684 |
|
CMF555K7600DHEBVishay / Dale |
RES 5.76K OHM 1/2W 0.5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.15684 |
|
CMF555K9000DHEBVishay / Dale |
RES 5.9K OHM 1/2W 0.5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.15684 |
|
CMF5560R400DHR6Vishay / Dale |
RES 60.4 OHM 1/2W 0.5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.15684 |