| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CMF |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 332 kOhms |
| Tolerance: | ±0.5% |
| Power (Watts): | 0.5W, 1/2W |
| Composition: | Metal Film |
| Features: | Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety |
| Temperature Coefficient: | ±50ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 175°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
CMF55340R00DHR6Vishay / Dale |
RES 340 OHM 1/2W 0.5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.15684 |
|
CMF55365K00DHR6Vishay / Dale |
RES 365K OHM 1/2W .5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.15684 |
|
CMF553K0900DHEBVishay / Dale |
RES 3.09K OHM 1/2W 0.5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.15684 |
|
CMF553K4000DHEBVishay / Dale |
RES 3.4K OHM 1/2W 0.5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.15684 |
|
CMF55422R00DHR6Vishay / Dale |
RES 422 OHM 1/2W 0.5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.15684 |
|
CMF55432K00DHR6Vishay / Dale |
RES 432K OHM 1/2W 0.5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.15684 |
|
CMF55453K00DHR6Vishay / Dale |
RES 453K OHM 1/2W 0.5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.15684 |
|
CMF5547K500DHR6Vishay / Dale |
RES 47.5K OHM 1/2W 0.5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.15684 |
|
CMF5548K700DHR6Vishay / Dale |
RES 48.7K OHM 1/2W 0.5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.15684 |
|
CMF5549R900DHR6Vishay / Dale |
RES 49.9 OHM 1/2W 0.5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.15684 |