| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CMF |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 1.296 kOhms |
| Tolerance: | ±0.5% |
| Power (Watts): | 0.5W, 1/2W |
| Composition: | Metal Film |
| Features: | Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety |
| Temperature Coefficient: | ±50ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 175°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
CMF551K3400DHBFVishay / Dale |
RES 1.34K OHM 1/2W 0.5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.15684 |
|
CMF551K7660DHBFVishay / Dale |
RES 1.766K OHM 1/2W 0.5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.15684 |
|
CMF55250R00DHBFVishay / Dale |
RES 250 OHM 1/2W 0.5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.15684 |
|
CMF55270R00DHBFVishay / Dale |
RES 270 OHM 1/2W 0.5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.15684 |
|
CMF552K5000DHBFVishay / Dale |
RES 2.5K OHM 1/2W 0.5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.15684 |
|
CMF55300K00DHBFVishay / Dale |
RES 300K OHM 1/2W 0.5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.15684 |
|
CMF55300R00DHBFVishay / Dale |
RES 300 OHM 1/2W 0.5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.15684 |
|
CMF5542K900DHBFVishay / Dale |
RES 42.9K OHM 1/2W 0.5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.15684 |
|
CMF554K0000DHBFVishay / Dale |
RES 4K OHM 1/2W 0.5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.15684 |
|
CMF5550R000DHBFVishay / Dale |
RES 50 OHM 1/2W 0.5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.15684 |