| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CMF |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 6.8 kOhms |
| Tolerance: | ±2% |
| Power (Watts): | 1W |
| Composition: | Metal Film |
| Features: | Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 175°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.145" Dia x 0.375" L (3.68mm x 9.53mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
CMF5580R600DHR8Vishay / Dale |
RES 80.6 OHM 1/2W .5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.15142 |
|
CMF5586R600DHR8Vishay / Dale |
RES 86.6 OHM 1/2W .5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.15142 |
|
CMF5531R600DHR8Vishay / Dale |
RES 31.6 OHM 1/2W .5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.15142 |
|
CMF5557R600DHR8Vishay / Dale |
RES 57.6 OHM 1/2W .5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.15142 |
|
RL20S113GRE6Vishay / Dale |
RES 11K OHM 1/2W 2% AXIAL |
In Stock: 0 $0.15546 |
|
RL20S114GRE6Vishay / Dale |
RES 110K OHM 1/2W 2% AXIAL |
In Stock: 0 $0.15546 |
|
RL20S110JRE6Vishay / Dale |
RES 11 OHM 1/2W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.15546 |
|
RL20S121GRE6Vishay / Dale |
RES 120 OHM 1/2W 2% AXIAL |
In Stock: 0 $0.15546 |
|
RL20S111GRE6Vishay / Dale |
RES 110 OHM 1/2W 2% AXIAL |
In Stock: 0 $0.15546 |
|
RL20S121JRE6Vishay / Dale |
RES 120 OHM 1/2W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.15546 |