| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CMF |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 43 Ohms |
| Tolerance: | ±2% |
| Power (Watts): | 1W |
| Composition: | Metal Film |
| Features: | Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety |
| Temperature Coefficient: | ±200ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 175°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.145" Dia x 0.375" L (3.68mm x 9.53mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
CMF2043R000GNREVishay / Dale |
RES 43 OHM 1W 2% AXIAL |
In Stock: 0 $0.15008 |
|
CMF20470K00GNEAVishay / Dale |
RES 470K OHM 1W 2% AXIAL |
In Stock: 0 $0.15008 |
|
CMF20470R00GKREVishay / Dale |
RES 470 OHM 1W 2% AXIAL |
In Stock: 0 $0.15008 |
|
CMF20470R00GNEAVishay / Dale |
RES 470 OHM 1W 2% AXIAL |
In Stock: 0 $0.15008 |
|
CMF20470R00GNREVishay / Dale |
RES 470 OHM 1W 2% AXIAL |
In Stock: 0 $0.15008 |
|
CMF20470R00JKEAVishay / Dale |
RES 470 OHM 1W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.15008 |
|
CMF20470R00JNEAVishay / Dale |
RES 470 OHM 1W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.15008 |
|
CMF20470R00JNREVishay / Dale |
RES 470 OHM 1W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.15008 |
|
CMF2047K000GNEAVishay / Dale |
RES 47K OHM 1W 2% AXIAL |
In Stock: 0 $0.15008 |
|
CMF2047K000GNREVishay / Dale |
RES 47K OHM 1W 2% AXIAL |
In Stock: 0 $0.15008 |