| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CMF |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 2 kOhms |
| Tolerance: | ±5% |
| Power (Watts): | 1W |
| Composition: | Metal Film |
| Features: | Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety |
| Temperature Coefficient: | ±200ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 175°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.145" Dia x 0.375" L (3.68mm x 9.53mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
CMF202K2000GNEAVishay / Dale |
RES 2.2K OHM 1W 2% AXIAL |
In Stock: 0 $0.15008 |
|
CMF202K2000GNREVishay / Dale |
RES 2.2K OHM 1W 2% AXIAL |
In Stock: 0 $0.15008 |
|
CMF202K2000JNEAVishay / Dale |
RES 2.2K OHM 1W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.15008 |
|
CMF202K2000JNREVishay / Dale |
RES 2.2K OHM 1W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.15008 |
|
CMF202K4000JNEAVishay / Dale |
RES 2.4K OHM 1W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.15008 |
|
CMF202K4000JNREVishay / Dale |
RES 2.4K OHM 1W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.15008 |
|
CMF202K7000GNEAVishay / Dale |
RES 2.7K OHM 1W 2% AXIAL |
In Stock: 0 $0.15008 |
|
CMF202K7000GNREVishay / Dale |
RES 2.7K OHM 1W 2% AXIAL |
In Stock: 0 $0.15008 |
|
CMF202K7000JKEAVishay / Dale |
RES 2.7K OHM 1W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.15008 |
|
CMF202K7000JKREVishay / Dale |
RES 2.7K OHM 1W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.15008 |