| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CMF |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 270 Ohms |
| Tolerance: | ±5% |
| Power (Watts): | 1W |
| Composition: | Metal Film |
| Features: | Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety |
| Temperature Coefficient: | ±200ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 175°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.145" Dia x 0.375" L (3.68mm x 9.53mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
CMF20270R00JNREVishay / Dale |
RES 270 OHM 1W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.15008 |
|
CMF2027R000GKEAVishay / Dale |
RES 27 OHM 1W 2% AXIAL |
In Stock: 0 $0.15008 |
|
CMF2027R000GNREVishay / Dale |
RES 27 OHM 1W 2% AXIAL |
In Stock: 0 $0.15008 |
|
CMF2027R000JNEAVishay / Dale |
RES 27 OHM 1W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.15008 |
|
CMF2027R000JNREVishay / Dale |
RES 27 OHM 1W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.15008 |
|
CMF202K0000GKEAVishay / Dale |
RES 2K OHM 1W 2% AXIAL |
In Stock: 0 $0.15008 |
|
CMF202K0000GKREVishay / Dale |
RES 2K OHM 1W 2% AXIAL |
In Stock: 0 $0.15008 |
|
CMF202K0000JKEAVishay / Dale |
RES 2K OHM 1W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.15008 |
|
CMF202K0000JKREVishay / Dale |
RES 2K OHM 1W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.15008 |
|
CMF202K0000JNEAVishay / Dale |
RES 2K OHM 1W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.15008 |