| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Military, MIL-PRF-22684/02, RL20 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 220 Ohms |
| Tolerance: | ±2% |
| Power (Watts): | 0.5W, 1/2W |
| Composition: | Metal Film |
| Features: | Flame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety |
| Temperature Coefficient: | ±200ppm/°C |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 175°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.145" Dia x 0.375" L (3.68mm x 9.53mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
RL20S242GR36Vishay / Dale |
RES 2.4K OHM 1/2W 2% AXIAL |
In Stock: 0 $0.15008 |
|
RL20S223GR36Vishay / Dale |
RES 22K OHM 1/2W 2% AXIAL |
In Stock: 0 $0.15008 |
|
RL20S102JR36Vishay / Dale |
RES 1K OHM 1/2W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.15008 |
|
RL20S360GR36Vishay / Dale |
RES 36 OHM 1/2W 2% AXIAL |
In Stock: 0 $0.15008 |
|
RL20S332JR36Vishay / Dale |
RES 3.3K OHM 1/2W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.15008 |
|
RL20S333GR36Vishay / Dale |
RES 33K OHM 1/2W 2% AXIAL |
In Stock: 0 $0.15008 |
|
RL20S334GR36Vishay / Dale |
RES 330K OHM 1/2W 2% AXIAL |
In Stock: 0 $0.15008 |
|
RL20S362JR36Vishay / Dale |
RES 3.6K OHM 1/2W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.15008 |
|
RL20S331GR36Vishay / Dale |
RES 330 OHM 1/2W 2% AXIAL |
In Stock: 0 $0.15008 |
|
RL20S390GR36Vishay / Dale |
RES 39 OHM 1/2W 2% AXIAL |
In Stock: 0 $0.15008 |