| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Military, MIL-PRF-22684/02, RL20 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 22 Ohms |
| Tolerance: | ±5% |
| Power (Watts): | 0.5W, 1/2W |
| Composition: | Metal Film |
| Features: | Flame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety |
| Temperature Coefficient: | ±200ppm/°C |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 175°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.145" Dia x 0.375" L (3.68mm x 9.53mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
RL20S181GR36Vishay / Dale |
RES 180 OHM 1/2W 2% AXIAL |
In Stock: 0 $0.15008 |
|
RL20S162GR36Vishay / Dale |
RES 1.6K OHM 1/2W 2% AXIAL |
In Stock: 0 $0.15008 |
|
RL20S222GR36Vishay / Dale |
RES 2.2K OHM 1/2W 2% AXIAL |
In Stock: 0 $0.15008 |
|
RL20S123GR36Vishay / Dale |
RES 12K OHM 1/2W 2% AXIAL |
In Stock: 0 $0.15008 |
|
RL20S104GR36Vishay / Dale |
RES 100K OHM 1/2W 2% AXIAL |
In Stock: 0 $0.15008 |
|
RL20S122GR36Vishay / Dale |
RES 1.2K OHM 1/2W 2% AXIAL |
In Stock: 0 $0.15008 |
|
RL20S122JR36Vishay / Dale |
RES 1.2K OHM 1/2W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.15008 |
|
RL20S131GR36Vishay / Dale |
RES 130 OHM 1/2W 2% AXIAL |
In Stock: 0 $0.15008 |
|
RL20S153GR36Vishay / Dale |
RES 15K OHM 1/2W 2% AXIAL |
In Stock: 0 $0.15008 |
|
RL20S150JR36Vishay / Dale |
RES 15 OHM 1/2W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.15008 |