| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CMF |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 680 kOhms |
| Tolerance: | ±5% |
| Power (Watts): | 0.5W, 1/2W |
| Composition: | Metal Film |
| Features: | Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety |
| Temperature Coefficient: | ±200ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 175°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
CMF07680K00JNR6Vishay / Dale |
RES 680K OHM 1/2W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.14713 |
|
CMF07750K00GNEBVishay / Dale |
RES 750K OHM 1/2W 2% AXIAL |
In Stock: 0 $0.14713 |
|
CMF07750K00GNR6Vishay / Dale |
RES 750K OHM 1/2W 2% AXIAL |
In Stock: 0 $0.14713 |
|
RL20S202GR36Vishay / Dale |
RES 2K OHM 1/2W 2% AXIAL |
In Stock: 0 $0.15008 |
|
RL20S182GR36Vishay / Dale |
RES 1.8K OHM 1/2W 2% AXIAL |
In Stock: 0 $0.15008 |
|
RL20S183GR36Vishay / Dale |
RES 18K OHM 1/2W 2% AXIAL |
In Stock: 0 $0.15008 |
|
RL20S184GR36Vishay / Dale |
RES 180K OHM 1/2W 2% AXIAL |
In Stock: 0 $0.15008 |
|
RL20S202JR36Vishay / Dale |
RES 2K OHM 1/2W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.15008 |
|
RL20S163GR36Vishay / Dale |
RES 16K OHM 1/2W 2% AXIAL |
In Stock: 0 $0.15008 |
|
RL20S203GR36Vishay / Dale |
RES 20K OHM 1/2W 2% AXIAL |
In Stock: 0 $0.15008 |