| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CMF |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 619 kOhms |
| Tolerance: | ±0.5% |
| Power (Watts): | 0.5W, 1/2W |
| Composition: | Metal Film |
| Features: | Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety |
| Temperature Coefficient: | ±50ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 175°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
CMF55619K00DHREVishay / Dale |
RES 619K OHM 1/2W .5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.13433 |
|
CMF55649K00DHEAVishay / Dale |
RES 649K OHM 1/2W .5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.13433 |
|
CMF55649K00DHREVishay / Dale |
RES 649K OHM 1/2W .5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.13433 |
|
CMF55665K00DHEAVishay / Dale |
RES 665K OHM 1/2W .5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.13433 |
|
CMF55665K00DHREVishay / Dale |
RES 665K OHM 1/2W .5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.13433 |
|
CMF5556R200FKR639Vishay / Dale |
RES 56.2 OHM 1/2W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.14435 |
|
CMF55100R00FKR639Vishay / Dale |
RES 100 OHM 1/2W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.14435 |
|
CMF55100R00JKR639Vishay / Dale |
RES 100 OHM 1/2W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.14435 |
|
CMF5510K000FKEB39Vishay / Dale |
RES 10K OHM 1/2W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.14435 |
|
CMF5510K000FKR639Vishay / Dale |
RES 10K OHM 1/2W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.14435 |