CMF07470K00JNR6
CMF07470K00JNR6
Image is for reference, please contact us to get the real picture
Manufacturer Part
CMF07470K00JNR6
Description
RES 470K OHM 1/2W 5% AXIAL
Part Status:Active
Resistance:470 kOhms
Tolerance:±5%
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Composition:Metal Film
Features:Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 175°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)