| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Military, MIL-PRF-22684/01, RL07 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 9.5 kOhms |
| Tolerance: | ±2% |
| Power (Watts): | 0.25W, 1/4W |
| Composition: | Metal Film |
| Features: | Flame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety |
| Temperature Coefficient: | ±200ppm/°C |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 175°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
RL07S503GB14Vishay / Dale |
RES 50K OHM 1/4W 2% AXIAL |
In Stock: 0 $0.13160 |
|
CMF07100K00JKR6Vishay / Dale |
RES 100K OHM 1/2W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.13160 |
|
CMF07100R00GKEBVishay / Dale |
RES 100 OHM 1/2W 2% AXIAL |
In Stock: 0 $0.13160 |
|
CMF07100R00GKR6Vishay / Dale |
RES 100 OHM 1/2W 2% AXIAL |
In Stock: 0 $0.13160 |
|
CMF07100R00JKEBVishay / Dale |
RES 100 OHM 1/2W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.13160 |
|
CMF07100R00JKR6Vishay / Dale |
RES 100 OHM 1/2W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.13160 |
|
CMF07100R00JNEBVishay / Dale |
RES 100 OHM 1/2W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.13160 |
|
CMF07100R00JNR6Vishay / Dale |
RES 100 OHM 1/2W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.13160 |
|
CMF0710K000GKEBVishay / Dale |
RES 10K OHM 1/2W 2% AXIAL |
In Stock: 0 $0.13160 |
|
CMF0710K000JKEBVishay / Dale |
RES 10K OHM 1/2W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.13160 |