| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Military, MIL-PRF-22684/01, RL07 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 470 Ohms |
| Tolerance: | ±5% |
| Power (Watts): | 0.25W, 1/4W |
| Composition: | Metal Film |
| Features: | Flame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety |
| Temperature Coefficient: | ±200ppm/°C |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 175°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
RL07S472JRE6Vishay / Dale |
RES 4.7K OHM 1/4W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.13160 |
|
RL07S473GRE6Vishay / Dale |
RES 47K OHM 1/4W 2% AXIAL |
In Stock: 0 $0.13160 |
|
RL07S474GRE6Vishay / Dale |
RES 470K OHM 1/4W 2% AXIAL |
In Stock: 0 $0.13160 |
|
RL07S510GRE6Vishay / Dale |
RES 51 OHM 1/4W 2% AXIAL |
In Stock: 0 $0.13160 |
|
RL07S470GRE6Vishay / Dale |
RES 47 OHM 1/4W 2% AXIAL |
In Stock: 0 $0.13160 |
|
RL07S432GRE6Vishay / Dale |
RES 4.3K OHM 1/4W 2% AXIAL |
In Stock: 0 $0.13160 |
|
RL07S433GRE6Vishay / Dale |
RES 43K OHM 1/4W 2% AXIAL |
In Stock: 0 $0.13160 |
|
RL07S393GRE6Vishay / Dale |
RES 39K OHM 1/4W 2% AXIAL |
In Stock: 0 $0.13160 |
|
RL07S431GRE6Vishay / Dale |
RES 430 OHM 1/4W 2% AXIAL |
In Stock: 0 $0.13160 |
|
RL07S622GRE6Vishay / Dale |
RES 6.2K OHM 1/4W 2% AXIAL |
In Stock: 0 $0.13160 |